İSMAİL USTA 

0538 211 42 24 - 0537 319 75 21 

 info@sukacagitespitiankar.com

Yazar: Super User

Su Tesisatındaki Su Kaçakları

 

İnsanlar evlerinde ve işyerlerinde bulunan su tesisatında meydana gelen su sızıntısı sorununu duvar kırma gibi işlemlerin onarımında yüksek maliyetler ile karşılaşabileceği düşüncesi ile su tesisatından kaynaklanan el yakan su faturalarını ödemeye devam etmektedir. Ancak bu konuda teknoloji insanlara büyük avantajlar sağlamaktadır. Çünkü teknolojik gelişme sayesinde ortaya çıkan cihazların yardımı ile evlerde ve işyerlerinde bulunan su tesisatı problemlerinin tespiti duvar kırılmadan çok daha rahat bir şekilde dinleyerek ya da izleyerek cihazların nitelikleri ile tespit edilebilmektedir. Su Teisatcısı
 
Bu sebepten dolayı insanların çekindiği ve ikileme düşmüş olduğu bu konudaki düşünceleri eski dönemde kalmıştır. Artık oldukça ekonomik fiyatlara su tesisatı üzerindeki sorun duvar kırılmadan çok kolay bir şekilde tespit edilebilmektedir. Günümüzde farklı iki sistem üzerinde çalışmakta olan cihazlar yardımı ile noktasal olarak duvar kırmadan su sızıntısı tespiti işlemi yapılabilmektedir. Genel olarak su tesisatlarının sorun yaşadıkları alanların banyo, mutfak gibi alanlar olmasında dolayı duvar üzerinde çeşitli özelliklerde fayans, seramik gibi unsurlar bulunmaktadır. Bu gibi unsurların su tesisatındaki sorunun tespiti için oldukça yüksek oranlarda maliyet oluşturmaktadır. Ancak bu farklı yapılardaki cihazların yardımı ile duvarın kırılmasına gerek kalmadan sorunun tespitinin yüzde yüzlük bir doğruluk payı içerisinde duvar kırılmadan yapılabilmesine olanak sağlayabilmektedir. Böylelikle hem ekonomik açıdan hem de kirlilik ve pislik gibi olumsuz durumlar açısından bu yeni nesil teknoloji yardımı ile yapılmakta olan su tesisatı sorun tespiti insanlar için oldukça daha ekonomik olmaktadır.
Günümüzün altın problemi olan su tesisatlarındaki kaçaklar ciddi anlamda can sıkıcı hale gelmiştir. Bunun en önemli sebebi ise bu konuda gerekli uzman çözümlerine kısa sürede ulaşamayıp ve gerekli teknolojik cihazlara sahip firmaların ise oldukça yüksek fiyatlar isteyip, ulaşılması zor bölgelerde olmasıdır. Geleneksel yöntemlere özel olarak kırma ve dökme işlemleri yüzünden bu işi layığıyla yapan birçok firma zan altında kalmakta olup, tüm bunlara ihtiyaç bile olmadan aksine noktasal olarak sorunlu bölgenin ortaya çıkarılması mümkündür. Bundan seneler önce tüm su tesisatlarını öneren firmaların aksine son derece teknolojik çözümler üretilmektedir. Sizler de artık SUTES Tesisat firması sayesinde bu konuda oldukça konforlu çalışma teknikleri sunarak, en fazla bir fayans veya sorunlu bölgenin durumuna göre iki fayans kırılmaktadır. Yurtdışından getirdiğiniz seramik ve fayansların kırılmasına göz yummayacağımızı garanti etmekte olup, su tesisatlarının her neresinde olursa olsun su kaçağı sorunu oldukça hızlı bir şekilde noktasal olarak ortaya çıkarılmaktadır.
Ev ve ofislerinizin en temel tesisatları olan su ile alakalı kısımları göz görülmeyen tesisatlar olması nedeniyle olası su kaçağı sorunlarında dikkat edilmesi ve titizlikle çalışılması gerekir. Çünkü mahalle arası sıhhi tesisatçıların klasik kırma yöntemlerine maruz kalmanız sorunlu bölge bulunana kadar yıkım işlemi gerçekleşecektir. Çünkü her yeri kırmalarına rağmen tamamen şüpheye göre hareket eden bu kişiler sizlere oldukça yüksek masraflar çıkmasına neden olmaktadır. Tüm bunlardan kaçınmanız ve noktasal su kaçağı tespiti yapılması adına kesinlikle gerekli cihazlara sahip firmalardan yardım almanız sizlerin faydasına olacaktır. Firmamız teknolojik ekipmanlara sahip olması ve bunu kullanan ustalara sahip olmasının avantajını sizlerin tüm sorunlarında sergilemektedirler. Eğer sizlerde su tesisat problemlerinize dair noktasal tespit yapılmasını istiyor ve uygun fiyatlarda tadilat masraflarını ödemek istiyorsanız işinin ehli uzman tesisatçı hizmeti almanız faydanıza olacaktır.
 

Su sızıntısı tamiri

 
Evlerimizin iskeleti durumunda olan tesisat sistemlerinin korunması aynı zamanda binanın korunması ve yaşam standartlarımızın her zaman yüksek olması anlamına gelmektedir. Bu sistemler, arıza durumlarında binayı içten çökerten faktörler olarak görev yapmaya başlarlar. Özellikle binalarda su kaçağı bulunması, duvarların her geçen gün biraz daha çürümesi ile sonuçlanabilmektedir. Bu durum deprem durumlarında binanızı olumsuz etkilenebilecektir. Bu durum uzun vadeli bir sorun olsa da en azından sizin tuvaletinizde bir su kaçağı olması alt komşunuzu rahatsız edecektir. Kaçak temiz su bile olsa bu kabul edilemez bir durumdur. Ancak bu konuda profesyonel destek alabileceğiniz usta ya da firma yoksa genellikle su kaçağının tespit edilmesi ve tamir edilmesi konusunda hızlı davranmanız söz konusu olmaz. Ancak günümüzde teknolojinin bu alandaki varlığı sayesinde su kaçaklarını tamir ettirmek için daha fazla beklemenize gerek bulunmamaktadır. Firmamız sizler için su kaçağı onarımı hizmetini vermekte ve bu hizmeti verirken de evinize zarar vermemektedir.
Su Sızıntısı Tamirinde Klasik Uygulamalardan Farklı Bir Hizmet
 
Su sızıntısı tamiri konusunda müşterilerin en fazla çekindiği konular arasında, kaçağın tamir edilmesi sırasında fayansların büyük oranda kırılıp döküleceği ve evin tamamen kirletileceği konusu olmaktadır. Bu durumun temel nedeni, bu güne kadar su tesisatlarındaki problemlerin bu tip yöntemler ile çözülmüş olmasıdır. Klasik su tesisatı ustası yaklaşımı ile fayanslar su kaçağının nerede olduğu öğrenilene kadar kırılır. Evinizin ortasından geçen borular tamamen açığa çıkartılır ve kaçağın bir şekilde tamir edilmesinden sonra kesinlikle fayanslar için bir onarım işlemi gerçekleştirilmez. Çünkü fayans kırma konusunda profesyonel olan ustanın fayansları tamir etmek ve fayanslara eski dekoratif görünümlerini kazandırmak için yeterli tecrübesi bulunmamaktadır. Bu durumda sizlerin yeniden bir fayans ustası bularak buraları tamir ettirmeniz, yeni fayans almanız ve tüm bunlar için yeniden bir masrafa girmeniz söz konusu olacaktır. Tufan Tesisat olarak benimsemiş olduğumuz çalışma prensiplerine göre, müşterilerimizin hiçbir şekilde ek masraf yapmayacakları ve evlerinin dekoratif görünümüne zarar vermeyecek şekilde hizmet verilmekte, su kaçakları tespit edilmekte ve tamirleri yapılmaktadır.
 
Su Kaçağı İzleme Teknikleri
Su kaçağı tamiri nasıl yapılır konusunun daha güzel bir şekilde açıklanabilmesi için öncelikle su kaçağı tespiti tekniklerimizden de bahsetmek gerekecektir. Bu tekniklerin tümü, teknoloji tabanlıdır.  Teknolojinin bulunduğu hizmetlerde konfor yüksektir. Dolayısıyla su kaçağının hangi noktada olduğunun bulunması oldukça kolay olmakta ve normaline göre çok daha konforlu bir hizmet almanız sağlanmaktadır.  Su kaçağı tespiti tekniklerinden en çok kullanılanı ses izleme tekniği olmaktadır. Bu teknikte yapılan bir aletin borular üzerinde gezdirilmesi ve kaçağın bulunduğu noktadan gelen farklı sesin algılanması ile noktanın tespit edilmesidir. Bu şekilde bahsedince sizler için oldukça kolay bir teknik olarak gözükecektir. Ancak bu teknik sadece bu konuda tecrübesi yüksek olan ustalar için kolay bir tekniktir. Çünkü kimi zaman borulardan gelen sesler yanıltıcı olabilmektedir. Bu yüzden ustanın kaçak sesine alışkın olması ya da bu işlemi yapan kişinin birçok tecrübeye sahip olması son derece önemlidir.
Su Kaçağı Tespiti İçin Kullanılan Diğer Teknikler
Su kaçağı tespiti yöntemlerinden bir diğeri gaz izleme tekniği olmaktadır. Borular içine gönderilen gaz kaçak yapan bölgeden çıkış yapacaktır. Ancak bunun tespiti göz ile olmamaktadır. Çünkü gaz evinizi duman içinde bırakacak kadar yoğun değildir. Ancak koku izleme cihazları ile gazın çıkış yaptığını nokta profesyonel bir şekilde tespit edileceğinden sorunsuz bir şekilde kaçak tespiti yapılmış olacaktır. Aynı zamanda izolasyondan kaynaklanan problemlerin neden olduğu su sızıntılarının tespiti de çeşitli su kaçak tespiti cihazları ile yapılabilmektedir.  Termal kamera ile görüntüleme sistemi bunun için güzel bir örnektir. Özellikle banyo ve tuvaletlerde sık sık karşılaştığımız problemler derzlerin yıpranması ve bu yıpranan derzlerin ara kısımlardan su kaçaklarının gerçekleşmesidir. Bu durumu siz gözünüzle tespit edemezsiniz ancak termal kamera sistemi kolaylıkla tespit eder. Bunun yanında nem izleme cihazları ile de sızıntı noktası tespit edilebilmektedir. Görüldüğü gibi su sızıntısı olan bölgenin belirlenmesi için kullanılan tekniklerin hiçbirinde kırıp dökme gibi bir işlem yoktur. Böyle profesyonelce başlayan bir işlem yine profesyonelce sonlandırılmalı ve kesinlikle müşteri mağdur edilmemelidir.
 
Su Sızıntısı Onarımı İçin Kullanılan Teknikler
Su sızıntısı onarımı için farklı teknikler kullanılabilmektedir. Su sızıntısı onarım teknikleri arasında en kesin sonuç veren ve bir daha başınızın ağrımamasını sağlayan teknik, fayansların kaldırılması ile yapılan tadilat işlemidir. Burada fayanslar uygunsuz bir şekilde kırılmamaktadır. İşin kolayına kaçan ve genellikle bir firmanın bünyesinde değil de tek başına fayans ustası olarak hizmet veren kişiler fayansları gelişigüzel bir şekilde kırmaktadır. Ancak bu müşterilerin en son istedikleri durumdur. Müşterilerin beklentilerinin en ince ayrıntısı ile karşılanması gerekmektedir. Bunun için de beklentilere ve taleplere saygı duyulması gerekmektedir. Özellikle bu tip sektörlerde beklentilere değer verilmesi oldukça önemlidir.  Firmamız su kaçaklarının tespit edilmesini ve tamirini yapan ekiplerini ayrı tutmaktadır. Kaçak tespiti ile kaçak tamiri aynı işlemler değildir. Her ekibin birden fazla alanda uzman olması mümkün değildir. Bu yüzden farklı ekipler aracılığıyla çok daha kaliteli bir tamir işlemi gerçekleştirilmiş olmaktadır. Bunun yanında su sızıntısı kapama kimyasalı da bulunmakta ancak bu kimyasal genellikle sıcaklık ve basınç farklılarının bulunduğu borulardaki su sızıntısı tamirinde tercih edilmektedir.
Su Kaçağı Tespiti ve Onarımı Hizmeti
Eğer sizler de evinizin ya da binanızın dışında bulunan bir noktanın su kaçağı yaptığını düşünüyorsanız bir telefon ile bizlere ulaşarakprofesyonel su kaçağı onarımı hizmeti alabilirsiniz. Su kaçağı tespiti fiyatlarımız ise işin zorluğuna ve kullanılan teknolojilere göre farklılık göstermektedir

Su Kaçakları

 
Ankara Su Kaçakları Tespiti Cihaz ile Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Su Kaçağı Noktasal Tespitleri Su kaçağı Kamera ile Tespiti Krımadan Su Kaçağı Su Kaçağı Tespit Fiyatları Tesisatçı Ankara Tesisatçı Tesisat Ankara Su Tamircisi,Su Kaçağı, Tuvalet Tıkanıklığı Açma,Klozet Tıkanıklıkları , Lavabo Tıkanıklıkları , Küvet Tıkanıklıkları , Kombi Tesisatları, Petek Tesisatları ,Sıhhi Tesisat Hizmetleri ,Gider Tıkanıklığı Açma ve Onarma, Su Kaçak Tespitinin Yapılması, Sifon İç Takım Onarımı, Ara Musluklar Değişimi ve Onarımı, Flexler, Tarat Çubuğu Tamirleri Bakımları ve Onarımı, Klozet Kaçak Tamiri Onarımı, Lavabo Montaj İşlemleri, Sifon Tamirleri ve Bakımları, Banyo Dolabı Montajı ve Onarımları, Küvet Montajı ve Onarımı, Duş Teknesi Montajı ve Onarımı, Musluk Değişimleri,Bakımları ve onarımları, Su Saati Kaçaklarının tespiti,su kçağı tamiri,su tesisatçısı,su kaçağı tespiti Ankara,petek temizleme,tıkanıklık açma,kameralı tıkanıklık açma,su tesisat kaçağı,su kaçakları,kırmadan su kaçağı tespiti,Ankara su kaçağı bulma,koku tespiti,Ankara tesisatçı
 
Firmamız Su Kaçağı Tespitini Kırmadan Son Teknoloji Cihazlarla evinize işyerinize herhangi bir zarar vermeden noktasal tespiti yapan bu işi Ankara ve çevresinde ilk yapan olma özelliğini taşıyan Ankara Tesisat,Su Kaçağı Bulma, Ankara su kaçağı tespiti alanında kesin çözüm sunmaktadır.Sağdan soldan kulakdan duyma bilgilere aldanmadan su kaçağı tespiti konusunda firmamızla irtibata geçebilir kesin ve net bilgi alablirsiniz,1990 dan beri tuvalet tıkanıklığı açma,banyo tıkanıklığı açma, lavabo tıkanıklığı açma, petek temizliği, pimaş açma, tıkalı boru açma konusunda hizmet veren Firmamız haftanın 7 günü tüm müşterilerimze hizmet vermektedir

 Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Bulma

Kırılmadan Cihazla Su Kaçağı Bulma 
 
Eviniz kırılmadan su kaçağı tespiti yapmak mümkünmüdür,Pissu borularındaki su kaçaklarını bulmak mümkünmüdür? Evet firmamız Ankara Tesisat olarak ister temiz su boruları ister pissu borularındaki su kçaklarını su sızıntılarını Kameralı sistemler ile borularınızın içini görüntülüyoruz borulardaki kırık çatlak tıkanıklıkları birebir gözle görür yerini tespit ederiz.   Kırmadan Son Teknoloji Cihazlarla Su Kaçağı Bulma Hizmeti Firmamız Ankara su kaçağı tespiti alanında kesin çözüm sunmaktadır.Atık su giderlerinde ve temiz su tesisatlarında meydana gelen su kaçağını bulma yöntemlerinin başında son teknolojilerle geliştirilen cihazlar yapılan işlemler geliyor. Bu cihazlarla sunulan hizmetlerde tüm su kaçakları kırıp dökmeden tespit ediliyor. Su tesisatı kaçak bulma hizmetlerinde kurumsal firmalardan alınacak destekte tadilat gerekmiyor. Bu sayede de maliyet makul seviyelerde kalıyor. Evinizde ya da işyerinizde meydana gelen bu kaçaklarında ilk akla gelen en yakındaki tesisatçıya başvurmak. Ancak böyle yaptığınızda kaçağın ana kaynağı bulunana kadar duvarın, fayansın ya da zeminin kırılmasını göze almak gerekiyor. Kimi zaman su sızıntısı bulma işlemlerinde banyonun tabanının tamamen kırılması gerekiyor. İster atık su giderlerindeki kaçaklar olsun isterse temiz su tesisatlarında meydana gelen su kaçakları olsun teknolojik gelişmeleri takip ederek hizmet veren firmalardan destek alınmadıkça evinizin şantiyeye dönmesine razı olmalısınız. Peki, su tesisatında kaçak nasıl bulunur? Bu sorunlar meydana geldiğinde kırmadan su kaçağı bulma yöntemlerini tercih etmeniz tavsiye edilmektedir. Özellikle kaynağı belirsiz su sızıntılarını tespit etmek için kesinlikle modern cihazlarla hizmet veren firmalar tercih edilmelidir. Çünkü geleneksel yöntemlerle iş yapan tesisatçılar kaynağı belli olmayan su kaçaklarını bulmak için birçok yeri kırabilmektedir. Bu durumda da tespit işleminin maliyeti çok fazla olmaktadır. Eğer tesisat kaçağı bulma işleminde fazla para ödemek istemiyorsanız kurumsal firmalara başvurmalısınız.
 
Su Saati Sürekli Dönüyorsa Su Kaçağı Olabilir
 
 
Su faturanızda yüksek faturlar gelmeye başladıysa,evinizin çeşmeleri kapalı olduğu halde saatiniz dönüyorsa biliki tesisat borularınızda su kaçağı vardır, Aklınıza ilk gelen şey FirmamızAnkara  Tesisat ı aramak olsun her konuda olduğu gibi su sayaçalarındaki su kaçaklarınıda hiç bir yeri kırmadan dökmeden noktasal olarak bulmaktadır.  Su Saati Sürekli Dönüyorsa Su Kaçağı Olabilir “Su tesisatında kaçak nasıl bulunur?”, “Su saati sürekli dönüyor ne yapmalıyım?” türünden soruların cevaplarını ararken genellikle en yakın tesisatçının adresi gösterilir. Eğer evinizin kırılmasını göze alıyorsanız bu tesisatçıları hemen çağırın. Ancak sorun sizden değil de başka yerden kaynaklanıyorsa, evinizi boşu boşuna kırdırmış olursunuz. Eğer gelişmiş teknolojilerle tasarlanan cihazlarla hizmet veren kurumsal firmalara başvurursanız, tespit için hiçbir yerin kırılmasına katlanmak zorunda kalmazsınız. Çünkü bu firmalar cihazla su kaçağı bulma hizmeti sunuyor ve bu cihazlar sayesinde sorun sizde bile olsa kırma işlemi yapılmıyor. Aslında su kaçağı olduğunda sizin bunu doğrudan anlayamadığınız zamanlar da olabiliyor. Eğer banyoda, mutfakta gözle görülür bir yerde kaçak yoksa, sızıntı halinde bir su kaçağı bulunuyorsa, o zaman fark etmeniz tamamen imkansız bir hale gelebiliyor. Bunun nedeni, temiz su tesisatlarının sıvanın altında olması. Sıvaların üst kısımlarında izolasyon daha güçlü olurken, alt kısımlarındaki izolasyon çık az oluyor. Bu da sızıntı olması durumunda suyun alt kat komşunuzun tavanında kendini belli etmesine neden oluyor. Başınızı ağrıtan su sızıntıları da bu türde olanlar. Bu tür sorunlar da akustik dinleme ve detektörlü cihazlar aracılığı ile tespit ediliyor. Su kaçağı bulma işleminde bu cihazlarla hizmet veren firmalar, işlemi kısa süre içinde sonlandırıyor.
 
Su Tesisat Su Tesisatcısı Su Kaçağı Tespiti su kaçağı bulma su kaçağı su kaçak tespiti kırmadan su kaçağı tespiti Ankara su kaçak tespiti Su Kaçağı Tespiti Su Tesisatındaki Su Kaçakları Kombi Su Kaçağı Tespiti Petek Temizleme Lavabo Tıkanıklığı Açma Ankara su kaçak tespiti