İSMAİL USTA 

0538 211 42 24 - 0537 319 75 21 

 info@sukacagitespitiankar.com

Yazar: Super User

Su Kaçağı Bulma

Ankara Su Kaçağı Bulma hizmetlerinde ve diğer alt yapı sistemlerindeki tıkanıklık sorunlarının çözümü acil şekilde çözülmesi gereken işlerin başında yer alır. Günümüz yaşam koşulları içerisinde ev veya iş yerlerimizin temel gereksinimlerinin başında yer alan alt yapı sistemleri gün geçmiyor ki arızalanmasın veya bizlere büyük sorunlar çıkarmasın. Yaşam kalitemizi de yakından ilgilendiren bu tür durumlarda mutlaka profesyonel tıkanıklık bulma veya su kaçağı bulma gibi bu işi yapan kurumlardan yardım almak gerekiyor. Birçok alt yapı sisteminin temelini oluşturan kanalizasyon ve atık su kanalları dış şartlardan, buralardan geçemeyecek kadar büyük cisimlerden veya kırılma gibi durumlardan çok çabuk etkilenerek tıkanılmaya yol açıyor. Su Kaçağı Bulma Firması Ankara

 su kaçağı bulmak

Kırmadan Su Kaçağı Bulmak Mümkün mü?

Gelişen teknoloji sayesinde üretilen su kaçağı bulma cihazları sahip oldukları teknolojiler sayesinde buna imkan sunmaktadır. Sektörde en iyi olarak bilinen Alman meşeli ekipmanlara sahibiz. Tespit tesisat olarak bize ulaşarak servis kaydı bırakmanız durumunda sizin için en doğru çözümü üreteceğimizden emin olabilirsiniz. Uzun yıllardır sıhhi tesisat sektöründe faaliyet göstermemizden dolayı edindiğimiz tecrübe oldukça yüksektir. Bu tecrübemizi teknoloji ile birleştirerek kusursuz hizmet anlayışını benimseyen firmamız konusunda uzman personellere sahiptir.

Servis kaydının ardından aynı gün adresinize gelen uzman teknisyenlerimiz başta şikayetlerinizi dinliyor ve gerekli ekipmanlarla noktasal olarak su kaçağı tespitini tamamlıyor. Duruma göre size en uygun çözüm ile ilgili bilgi aktarımı yaptıktan sonra su kaçağı onarım işlemini tamamlıyor. Su Kaçağı Tespiti Ankara ve onarımı konusunda edindiğimiz tecrübeleri referanslarımızı inceleyerek sizde ön görebilirsiniz. Ankara Kırmadan su kaçağı bulma işlemi gibi kırmadan onarım yapmakta mümkündür. Bu su kaçağınızın boyutlarıyla da ilgili bir durumdur. Bu konuda yaşam kalitenizi etkilemeden ve minimum sürede uygulanacak çözümü üretmek firma politikamızdır. Tespit Tesisat gezici servisleri sayesinde İstanbul genelinde hizmet vermektedir. Firmamızdan alacağınız tüm hizmetler 1 yıl güvencemiz altındadır. Servis sırasında teknisyenlerimizin size vereceği servis formunu muhafaza etmenizi tavsiye ediyoruz.

Noktasal Su Kaçağı Bulma

İşleminde tercih edilen firmamız, kandırılmış müşteriyi kaybedilmiş sermaye olarak görmektedir. İlkelerimiz arasında müşteri memnuniyeti en sırada gelmektedir. Su Kaçağı kriz durumudur ve müşterilerimizin bu durumlarda bizi aradığının ve acilen bir çözüme ihtiyaçları olduklarını benimsemiş bir firmayız. Cihazla kırmadan bulunan su kaçağının onarımı konusunda güvenebileceğiniz Tespit Tesisat size bir telefon kadar yakındır.

Eskiden adresinize gelen teknisyenlerimiz su kaçağını tespit edebilmek için yaşam alanınızı adeta inşaat alanına çeviriyordu. Su kaçağını tecrübeleri doğrultusunda buluyorlardı. Artık bunlar geride kaldı ve kırmadan su kaçağı bulma Ankara ve onarım işlemi mümkün.

 

Günümüz teknolojisi ile artık tüm atık su tıkanıklıkları ve su kaçağını bulmak için kırmak gerekmiyor. Çünkü ileri görüntüleme ve ses teknolojisi yardımı ile profesyonel ekiplerce yapılacak birkaç işlemle su kaçağının yeri noktasal olarak tespit ediliyor. Ve böylece kırmadan su kaçağı bulmak bu şekilde yapılabiliyor.

Bu tür teknolojiyi sadece işinde uzman ve profesyonel olarak çalışan firmalar yapabiliyor. Bunlardan uzun yıllardır bu sektörde yani Ankara su kaçak bulma firması ve diğer tesisat sorunları çözümünde uzman olan firma Tespit Tesisat. Yılların verdiği tecrübeyi, teknolojinin nimetleriyle birleştirerek her türlü alt yapı tıkanıklıkları, su tesisatı kaçak bulma işlemleri, tuvalet tıkanıklıkları gibi bizlerin yaşam kalitesini düşüren durumlara da hızlı, etkili ve ekonomik çözümler sunmaktadır. Burada uygulanan sistem şu şekildedir. Öncelikle su kaçağı bulma ihbarı ile arızanın olduğu yere intikal eden ekiplerimiz, su kaçağının olduğu en yakın yere veya arızanın yeri belli ise sisteme elektro akustik ses teknolojisi özellikli cihazlarla sinyal gönderim sureti ile su kaçağının olduğu yer tam olarak tespit edilir

.Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Yüksek Gelen Faturalarınız dan Anlaşılır

Su kaçağı genel olarak ya kabarık gelen su faturalarından ya da komşularımızın tavanına sızmasından anlaşılabilir. Burada önemli olan su kaçağının nereden kaynaklandığıdır. Noktasal olarak tespiti gereken su kaçağı yeri belirlenemediğinde, sizlere yüklü maliyet ve ağır tesisat işi gerektirebilir. Ama Tespit sizlere bu konuda da profesyonel ve noktasal tesisat su kaçağı yeri belirtebilir. Böylece arızının meydana geldiği yer haricinde başka bölümler kırılıp, sökülmeye gerek kalmayacaktır. Daha sonra dilerseniz ekiplerimizi size arızanın boyutu ve giderim maliyeti ile ilgili bilgi verecektir. Bu şekilde profesyonel yardım almadığınız takdirde, eski yöntemler ile çalışan ve kaçağın yerini bulmak için olmadık yerleri açık, söken ustaların eline kalmış olursunuz. Özellikle su kaçağı zemin altında ve su sızma noktası belli olmayan su kaçaklarını bulmak için o alanın altını üstüne getirmektedirler.

Hâlbuki tüm bunlara hiç gerek yoktur. En fazla yarım saatlik bir uğraşla su sızıntısının yeri teknoloji ile anında bulunmaktadır. Daha sonra kaçağın neden olduğu boru veya dirsek ya da diğer tesisat sistemleri garantili ve kesin olarak giderilir. Bilindiği gibi su ve pis su tesisatları artık sert plastik malzemeden yapılmaktadır. Bu malzemelerin dayanım ömrü 50 yıl ve katları şeklinde olmakla beraber, dış etkilere maruz kalmaları durumunda hemen patlamaya ve su sızdırmaya başlamaktadır. Özellikle büyük kapasiteli iş yerlerinde, kalabalık sitelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında çok fazla şekilde su ve pis su akışı olmaktadır. Basınçlı suya dayanan alt yapı tesisat sistemleri her firma veya usta tarafından standart olarak yapılmadığı için bu tip arızalar sık sık meydana gelmektedir.

Kırmadan Su Kaçağı tespiti

Su Kaçağını Robot Cihazlarla Buluyoruz

Ankara Cihazla Su Kaçağı Bulma işleminde teknisyenin kaçağı bulmak için uyguladığı yöntem ses akustiğinden faydalanmak sureti ile kaçağın nereden kaynaklandığını büyük bir hassasiyet ile bulunmasıdır. Öncelikle yapılan bu işlem sayesinde tesisatın sorunlu bölümü de böylece ortaya çıkmış olmaktadır. Aksi takdirde görünmeyen yerlerde meydana gelebilecek bu tür arızaların başka türlü bulunması zor olmakla birlikte, yapılacak işlem yine tahmini bilgiye dayanmaktadır. Genellikle bu tür arızalarla baş başa kaldığımızda aklımıza öncelikle mahalle tesisatçısı gelir. Fakat tam anlamıyla profesyonel bir şekilde çalışılması gereken su sızıntısı bulma veya su kaçağının tespit etme işlemi hem sizi hem de oturduğunuz veya çalıştığınız mekândaki diğer komşularınızın yaşam sahalarına maddi zarar vermenizin de önüne geçecektir. Genel olarak bina inşaatı sırasında çok kaliteli yapılmayan su ve pis su tesisat sistemleri en küçük bir basınç değişiminde hemen sızıntı yapmaktadır.Su Kaçağı Tespiti

Su Tesisatında Kaçak Nasıl Bulunur?

Sorusuna verilen akustik ses teknolojisine sahip cihazların yanı sıra kameralı su kaçağı bulma cihazları ile de kısa sürede su tesisatlarındaki kaçaklar tespit edilebilir. Burada işlem tıpkı ses teknolojisinde olduğu gibi olmakla beraber, tesisata kamera özellikli cihazlar gönderilerek de bu arızaları bulmak mümkündür. Kameralı su kaçağı bulma yöntemi yeni ve yaygın olarak kullanılması yine pis su ve temiz su borusu kaçak yerlerinin tespitinde tercih edilen yöntemlerin başındadır. Su kaçakları büyük kapasiteli iş yerlerinde veya insanların yoğun olarak kullandıkları mekânlarda, kuruluşlarda, okullarda meydana gelmesi halinde uzun zaman fark edilmezse o mekânın sahiplerine büyük miktarda kabarık faturalar gelebilir.

Belki de yıllar boyunca bu su kaçakları tespit edilmemiş olduğu da görülmüştür. Günümüzde su ile çalışan ve su enerjisine bağımlı olan tesislerde tüm alt yapı sisteminin kusursuz olarak hizmet vermesi ve bunu da devamlı suretle sağlanması ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Kaliteli olarak yapılmayan bu sistemler ileriki yıllarda ek yerlerinden su sızıntısı yapmaya ve daha ileride de patlamaya yol açmaktadır. Kimi zaman fark edilmeyen bu durum bir zaman sonra farklı bölgeden sızan su veya patlak veren su ile kendini belli etmektedir.

Düşen basınç veya depo kullanılıyorsa her gün eksilen su miktarı bize Ankara Su kaçağı tespiti yapmamızda faydalı olacaktır. Bio Tesisat olarak sizlere her türlü su kaçağı tespiti ve gider tıkanmaları konusunda kaliteli ve garantili hizmet vermekteyiz. Bizlere her an ulaşabilmeniz için internet sayfamızdaki telefon numaralarından veya çevrimiçi görüşme olanağını sunmaktayız. Sizlere tesisat ile ilgili tüm problemlerinize bilgi verecek olan arkadaşlarımız su kaçağı tespiti için gerekli olan tüm müdahaleleri itina ile yapacaktır. Gerek görülmesi halinde kaçağın olduğu yer noktasal olarak belirlendiği için o kısım açılabilir. Ve böylece tüm tesisatı değil, sadece arızanın meydana geldiği yer açılarak hem size artı bir yük getirilmemiş olur, hem de gereksiz yere zaman sarfiyatı yapmayız.

Ankara Su Kaçağı Bulmak

Su kaçağı Bulma Bizim İşimiz

TESPİT TESİSAT bu alanda uzman ve kurumsal olarak çalışan profesyonel firmadır. Kanalizasyon tıkanmaları ve tuvalet tıkanmaları gibi sizleri sıkıntıya sokacak olan tüm durumlarda çağı getirdiği en teknolojik cihazlarla müdahaleye hazırdır. Tesisat içi görüntüleme ve ses akustiği temelli cihazlarla arızanın veya tesisatınızdaki su kaçağının yeri anında tespit edilir. Uzman bir yardım ve kaliteli bir iş istiyorsanız öncelikle alanında profesyonel çalışan ve Proesisatı tercih etmeniz pek çok açıdan size katkı sağlayacaktır. Hızlı yerinde ve kaliteli hizmet denince akla Tespit Tesisat gelir.  

Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tespiti 

Yüzeyden kırılmadan cihazla tarama yapılarak tespit edilen Ankara su kaçakları tadilat fiyatlarını büyük oranda düşürmektedir. Ankara Su tesisat borularının geçtiği her yerde görüntülü cihazla su kaçağı tespiti yapılabilmektedir. Patlak noktanın bulunup tamir için onayı alındıktan sonra onarım işlemi gerçekleşmektedir. 

Belirli bir bölgede su kaçağı bulunup bulunmadığını anlamak için yapılacak çalışmaları bir önceki yazımızda anlatılmıştı. Bu çalışmalar su kaçağı arama ekibine yön verme açısından da çok önemlidir. Ancak su kaçağı bulma ekibinin asıl görevi su kaçağının tam olarak yerini bulmak bu noktayı işaretleyerek tamirat ekibinin o noktaya gelmesini, boruyu tamir etmesini sağlamaktır. Basit kaçaklarda Ankara su kaçağı servisi patlak borunun tamirini hemen yapabilir. Su kaçağı noktasının belirlenmesi öncelikle ekibin tecrübesine ve kabiliyetine dayanır. Böyle bir ekibin yetişmesi, yeterli bir ekipman sağlanması yeterli eğitimlerin verilmesi bu işle ilgilenen su kaçak firmalarının görevidir. 

Su sızıntısı yapan yerleri belirlemek için birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerin her biri sağlam ve hassas sonuçlar vermesine rağmen, kullanıldıkları yerler koşullara göre değişir. Hangi tekniğin kullanılacağına karar vermek için eldeki ekipman ve bölgenin durumu gözden geçirilmelidir. Gaz izleme tekniği hariç bütün su kaçak bulma teknikleri su sızıntısının çıkardığı sesten hareket ederler.

Ses dinleme yöntemi su kaçağı noktalarının bulunmasında kullanılan en yaygın ve en etkili yoldur. Zemin üstünden boru boyunca ses dinlenerek sesin en yüksek olarak geldiği nokta bulunur. Şehir şebekelerinde zemin sert olduğundan bu yöntemle iyi sonuç alınır. Bina dışında meydana gelen kaçaklarda zemin yumuşak toprak ve çeşitli bitkiler olduğu için ses tam olarak duyulmaz. Boru döşemek için açılan kanalın doldurulması başka bir bölgeden gelen malzeme ile yapıldığında zeminin eski durumu bozulacağından ses iletimi zayıf olacaktır. Ayrıca zemin altında farklı dolgu malzemelerinin bulunması da sesin karakteristiğini değiştirir. Gaz izleme metodu ve kaçak sesi düzelticisi gibi yeni gelişen metotlar ses dinleme metodunun alternatifi değil yardımcısıdırlar. Ses dinleme metodunun avantaj ve dezavantajları aşağıda sıralanmıştır. Metodun dezavantajları çok kötü olmasına rağmen su kaçaklarının %80′i ses dinleme ile bulunmaktadır. Su kaçağı teknisyenleri pratik olarak bitkilerin anormal gelişmesini topraktaki nem durumu veya kar ve don olayını gözleyerek de su kaçağı noktalarını bulmaya çalışırlar.

 

Kırmadan Su kaçağı Tespiti

1. Ses dinlemenin Avantajları:
1.1 Kullanılan aletler pahalı fakat kaçak tamiri ucuz ve sağlamdır,
1.2 Yer altında fazla gürültü yoksa, dinleme işlemi fazla zaman almaz,
1.3 Bu şartlar altında abone sayaçları dinlenerek su kaçağı noktalarının yeri kolaylıkla bulunur.
2. Dinleme Yönteminin Dezavantajları
2.1 Bazen sesin en yüksek olduğu yeri bulmak çok güçtür.
2.2 En yüksek ses her zaman için kaçağın yakınında oluşmayabilir;
2.3 Yoğun trafiğin gürültülü sanayinin bulunduğu bölgelerde etkili ses dinleme yapılamaz;
2.4 Başarılı bir ses dinleme çalışması teknisyenin kabiliyetine ve tecrübesine dayanır;
2.5 Bazı kaçakların çıkardığı sesler hiçbir ses dinleme tekniğiyle duyulmayabilir.
3. Gürültülü bölgelerde yapılacak ses dinleme çalışmaları geceleyin yapılabilir. Eğer mümkün olursa çok gürültü yapan fabrika pompa gibi ekipmanlar dinleme sırasında çalıştırılmamalıdır.

Bir su kaçağı tamiri yapılırken su sızdıran bölgeyi bulmak gerekir. İşlemlerin sıralı olarak yapılması esnasında kısa sürede çok sayıda patlağın tamiri ortaya çıkabilir. Fakat etkili bir yöntem kullanıldığında meydana gelen patlakların tamirinde bir çoğalma olmayacak, meydana gelen patlak kadar tamirat yapılacaktır. Çünkü patlakların oluşmasını etkileyen faktörler değişmeyecektir. Patlakların oluşumunda kullanılan aletler ortamda kullanılan tesisat borusuna yada evde sürekli meydana gelen su kaçağına göre değişiklik gösterebilir. Evde sürekli su kaçağı meydana gelebiliyorsa bunun nedeni boruları birbirine kaynak yaparken yapıştırma biçiminin acemi bir şekilde olmasından kaynaklanabilir. Bu yüzden basınç vermeden su kaçağını termal kamera veya nem ölçer cihazı kullanarak bulmak gerekebilir. Su kaçağı bulma yöntemleri doğru uygulandığında patlak sayılarındaki artış maliyet olarak müşteriye daha az yansıyacaktır. Hassas ölçümler kullanılarak yapılacak işlemler çürüyen boruların tamirinde masrafı büyük oranda düşürecektir. Su hasarı oluşan dairede patlama sebebi bilinirse ilerde oluşacak kaçakların önüne geçilmiş olur.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

1.1 Kırarak Kaçak Bulma Yöntemi
1.2 Termal Kamera Yöntemi
1.3 Kamera Görüntüleme Yöntemi
1.4 Gaz İzleme Yöntemi
1.5 Boyalı Su Kullanarak Kaçak Bulma Yöntemi
1.6 Akustik Dinleme Yöntemi
1.7 Kimyasalla Kaçağı Kapatma Yöntemi
1.8 Nem Ölçme Yöntemi

  • Kırarak Kaçak Bulma Yöntemi

Kaçak bulmada bilinen en eski yöntemlerden biridir. Eski tesisatçı ustaların vazgeçemediği kırarak kaçak bulma yukarıda yazılı tekniklerin hiçbiri etkili olmadığında kullanılacak yöntemdir. Alt kata damlayan yere göz ile bakılarak üst kattan nereye denk geldiği hesaplanıp zemin karoları kırılır kaçak bulununcaya kadar devam eder.

Canlıların yaşam alanında büyük bir öneme sahip olan su dünyanın %70 alanını kaplamaktadır. En küçük canlıdan en büyüğüne kadar su olmadan yaşayabilecek bir varlık yoktur. Ülkemizde içme suyu kaynakları yağışlarında etkisiyle giderek yok olmaktadır. Bu bilgiyi bilerek bir damla suyu bile harcarken ileriyi iyi düşünmemiz gerekir. Evlerde su faturası olarak bilinen mecburi olarak cebimizden çıkan bir para olduğu için herkes ihtiyacı kadar su harcar ve suyu çok dikkatli kullanır. Fakat iş yerlerinde aynı durumu görmeniz mümkün değildir. Damlayan veya açık bırakılan musluğa kimse dikkat etmez. Tuvaletlerde ve temizlik işlerinde kullanılan suyun hesabını yapmak ne mümkün! Hele kamu kurumlarında kimse fatura denen kağıt parçasını görmediği için yukarıda yazılanların hiçbirine dikkat etmez. İşletmeye gelen yüksek fatura kimsenin dikkatini çekip de acaba bu binanın borularında kaçak mı var deyip araştırmaya girmez. Nasıl olsa devlet ödüyor mantığı hakim olduğu için ancak yüksek makam sahipleri bu kadar su faturasını olur dediğinde herkes ayağı kalkar. Harcanan suyun birim fiyatı ne kadar olursa olsun su sızıntılarına çok dikkat edelim. Bir borudan su kaçırıyorsa bina teknik görevlisi veya tesisatçılarına mutlaka bildirin. Yaşadığım bir olayı anlatayım size bir devlet hastanesinin lavabosunu kullanmak zorunda kaldım. İçeride sağı solu izlerken tabi bir tesisatçı gittiği her yerde yapılan tesisatı inceler merak olduğu için. Baktım musluk çok fazla sıkıldığı için dişliyi dibinden çatlatmış su kaçırıyor. Çeşmenin önünde ayna denilen aparat olduğu için kimse su kaçırdığını görmüyor. Ben elimle biraz sıkayım dedim belki gevşek sıkıldığı için kaçırıyordur ama ne yaptıysam nafile dirseğin içindeki kaynak yeri oynadığı için damlayan suyu durduramadım. Görevlileri çağırdım ustalar gelip baktılar anlattım teşekkür ettiler onlarda bir haftadır alt katın tavanına akan suyu bulmaya çalışıyorlarmış. Meğerse bir hafta önce bu musluğu değiştirmişler yerine yenisini sıkarken plastik boruyu patlatmışlar ama kimse oradan kaynaklanacağını tahmin etmiyormuş. İşte böyle sayın müşterilerim bizim işimizde dikkat ve tecrübe elimizde bulunan en önemli cihazdır. Bu deneyimlerimiz olmasa dünyanın en gelişmiş cihazlarında elimizde olsa kaçak bulamayız. Diğer bir ayrıntı ise ustanın mesleğine olan aşkı olması gereken en büyük meziyetlerden biridir. Mesleğini severek yapan ustanın bulamayacağı kaçak yoktur. Biriken bilgi deneyimi ile birlikte her firmada bulunmayan görüntülü sızıntı bulma aletleriyle çalışmaktayız

 

Çankaya da Su Tesisatında Kaçak Nasıl Bulunur?

Sorusuna verilen akustik ses teknolojisine sahip cihazların yanı sıra Çankaya kameralı su kaçağı bulma cihazları ile de kısa sürede su tesisatlarındaki kaçaklar tespit edilebilir. Burada işlem tıpkı ses teknolojisinde olduğu gibi olmakla beraber, tesisata kamera özellikli cihazlar gönderilerek de bu arızaları bulmak mümkündür. Kameralı su kaçağı bulma yöntemi yeni ve yaygın olarak kullanılması yine pis su ve temiz su borusu kaçak yerlerinin tespitinde tercih edilen yöntemlerin başındadır. Su kaçakları büyük kapasiteli iş yerlerinde veya insanların yoğun olarak kullandıkları mekânlarda, kuruluşlarda, okullarda meydana gelmesi halinde uzun zaman fark edilmezse o mekânın sahiplerine büyük miktarda kabarık faturalar gelebilir.

Belki de yıllar boyunca bu Çankaya kaçakları tespit edilmemiş olduğu da görülmüştür. Günümüzde su ile çalışan ve su enerjisine bağımlı olan tesislerde tüm alt yapı sisteminin kusursuz olarak hizmet vermesi ve bunu da devamlı suretle sağlanması ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Kaliteli olarak yapılmayan bu sistemler ileriki yıllarda ek yerlerinden su sızıntısı yapmaya ve daha ileride de patlamaya yol açmaktadır. Kimi zaman fark edilmeyen bu durum bir zaman sonra farklı bölgeden sızan su veya patlak veren su ile kendini belli etmektedir.

Düşen basınç veya depo kullanılıyorsa her gün eksilen su miktarı bize Çankaya Su kaçağı tespiti yapmamızda faydalı olacaktır. Bio Tesisat olarak sizlere her türlü su kaçağı tespiti ve gider tıkanmaları konusunda kaliteli ve garantili hizmet vermekteyiz. Bizlere her an ulaşabilmeniz için internet sayfamızdaki telefon numaralarından veya çevrimiçi görüşme olanağını sunmaktayız. Sizlere tesisat ile ilgili tüm problemlerinize bilgi verecek olan arkadaşlarımız su kaçağı tespiti için gerekli olan tüm müdahaleleri itina ile yapacaktır. Gerek görülmesi halinde kaçağın olduğu yer noktasal olarak belirlendiği için o kısım açılabilir. Ve böylece tüm tesisatı değil, sadece arızanın meydana geldiği yer açılarak hem size artı bir yük getirilmemiş olur, hem de gereksiz yere zaman sarfiyatı yapmayız.

 

Keçiören'de Su Tesisatında Kaçak Nasıl Bulunur?

Sorusuna verilen akustik ses teknolojisine sahip cihazların yanı sıra Keçiören kameralı su kaçağı bulma cihazları ile de kısa sürede su tesisatlarındaki kaçaklar tespit edilebilir. Burada işlem tıpkı ses teknolojisinde olduğu gibi olmakla beraber, tesisata kamera özellikli cihazlar gönderilerek de bu arızaları bulmak mümkündür. Kameralı su kaçağı bulma yöntemi yeni ve yaygın olarak kullanılması yine pis su ve temiz su borusu kaçak yerlerinin tespitinde tercih edilen yöntemlerin başındadır. Su kaçakları büyük kapasiteli iş yerlerinde veya insanların yoğun olarak kullandıkları mekânlarda, kuruluşlarda, okullarda meydana gelmesi halinde uzun zaman fark edilmezse o mekânın sahiplerine büyük miktarda kabarık faturalar gelebilir.

Belki de yıllar boyunca bu Keçiören kaçakları tespit edilmemiş olduğu da görülmüştür. Günümüzde su ile çalışan ve su enerjisine bağımlı olan tesislerde tüm alt yapı sisteminin kusursuz olarak hizmet vermesi ve bunu da devamlı suretle sağlanması ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Kaliteli olarak yapılmayan bu sistemler ileriki yıllarda ek yerlerinden su sızıntısı yapmaya ve daha ileride de patlamaya yol açmaktadır. Kimi zaman fark edilmeyen bu durum bir zaman sonra farklı bölgeden sızan su veya patlak veren su ile kendini belli etmektedir.

Düşen basınç veya depo kullanılıyorsa her gün eksilen su miktarı bize keçiçren Su kaçağı tespiti yapmamızda faydalı olacaktır. Bio Tesisat olarak sizlere her türlü su kaçağı tespiti ve gider tıkanmaları konusunda kaliteli ve garantili hizmet vermekteyiz. Bizlere her an ulaşabilmeniz için internet sayfamızdaki telefon numaralarından veya çevrimiçi görüşme olanağını sunmaktayız. Sizlere tesisat ile ilgili tüm problemlerinize bilgi verecek olan arkadaşlarımız su kaçağı tespiti için gerekli olan tüm müdahaleleri itina ile yapacaktır. Gerek görülmesi halinde kaçağın olduğu yer noktasal olarak belirlendiği için o kısım açılabilir. Ve böylece tüm tesisatı değil, sadece arızanın meydana geldiği yer açılarak hem size artı bir yük getirilmemiş olur, hem de gereksiz yere zaman sarfiyatı yapmayız.

Kızılay'da Su Tesisatında Kaçak Nasıl Bulunur?

Sorusuna verilen akustik ses teknolojisine sahip cihazların yanı sıra Kızılay kameralı su kaçağı bulma cihazları ile de kısa sürede su tesisatlarındaki kaçaklar tespit edilebilir. Burada işlem tıpkı ses teknolojisinde olduğu gibi olmakla beraber, tesisata kamera özellikli cihazlar gönderilerek de bu arızaları bulmak mümkündür. Kameralı su kaçağı bulma yöntemi yeni ve yaygın olarak kullanılması yine pis su ve temiz su borusu kaçak yerlerinin tespitinde tercih edilen yöntemlerin başındadır. Su kaçakları büyük kapasiteli iş yerlerinde veya insanların yoğun olarak kullandıkları mekânlarda, kuruluşlarda, okullarda meydana gelmesi halinde uzun zaman fark edilmezse o mekânın sahiplerine büyük miktarda kabarık faturalar gelebilir.

Belki de yıllar boyunca bu Kızılay kaçakları tespit edilmemiş olduğu da görülmüştür. Günümüzde su ile çalışan ve su enerjisine bağımlı olan tesislerde tüm alt yapı sisteminin kusursuz olarak hizmet vermesi ve bunu da devamlı suretle sağlanması ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Kaliteli olarak yapılmayan bu sistemler ileriki yıllarda ek yerlerinden su sızıntısı yapmaya ve daha ileride de patlamaya yol açmaktadır. Kimi zaman fark edilmeyen bu durum bir zaman sonra farklı bölgeden sızan su veya patlak veren su ile kendini belli etmektedir.

Düşen basınç veya depo kullanılıyorsa her gün eksilen su miktarı bize Kızılay Su kaçağı tespiti yapmamızda faydalı olacaktır. Bio Tesisat olarak sizlere her türlü su kaçağı tespiti ve gider tıkanmaları konusunda kaliteli ve garantili hizmet vermekteyiz. Bizlere her an ulaşabilmeniz için internet sayfamızdaki telefon numaralarından veya çevrimiçi görüşme olanağını sunmaktayız. Sizlere tesisat ile ilgili tüm problemlerinize bilgi verecek olan arkadaşlarımız su kaçağı tespiti için gerekli olan tüm müdahaleleri itina ile yapacaktır. Gerek görülmesi halinde kaçağın olduğu yer noktasal olarak belirlendiği için o kısım açılabilir. Ve böylece tüm tesisatı değil, sadece arızanın meydana geldiği yer açılarak hem size artı bir yük getirilmemiş olur, hem de gereksiz yere zaman sarfiyatı yapmayız. 

Yenimahalle'de Su Tesisatında Kaçak Nasıl Bulunur?

Sorusuna verilen akustik ses teknolojisine sahip cihazların yanı sıra Yenimahalle kameralı su kaçağı bulma cihazları ile de kısa sürede su tesisatlarındaki kaçaklar tespit edilebilir. Burada işlem tıpkı ses teknolojisinde olduğu gibi olmakla beraber, tesisata kamera özellikli cihazlar gönderilerek de bu arızaları bulmak mümkündür. Kameralı su kaçağı bulma yöntemi yeni ve yaygın olarak kullanılması yine pis su ve temiz su borusu kaçak yerlerinin tespitinde tercih edilen yöntemlerin başındadır. Su kaçakları büyük kapasiteli iş yerlerinde veya insanların yoğun olarak kullandıkları mekânlarda, kuruluşlarda, okullarda meydana gelmesi halinde uzun zaman fark edilmezse o mekânın sahiplerine büyük miktarda kabarık faturalar gelebilir.

Belki de yıllar boyunca bu Yenimahalle kaçakları tespit edilmemiş olduğu da görülmüştür. Günümüzde su ile çalışan ve su enerjisine bağımlı olan tesislerde tüm alt yapı sisteminin kusursuz olarak hizmet vermesi ve bunu da devamlı suretle sağlanması ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Kaliteli olarak yapılmayan bu sistemler ileriki yıllarda ek yerlerinden su sızıntısı yapmaya ve daha ileride de patlamaya yol açmaktadır. Kimi zaman fark edilmeyen bu durum bir zaman sonra farklı bölgeden sızan su veya patlak veren su ile kendini belli etmektedir.

Düşen basınç veya depo kullanılıyorsa her gün eksilen su miktarı bize Yenimahale Su kaçağı tespiti yapmamızda faydalı olacaktır. Bio Tesisat olarak sizlere her türlü su kaçağı tespiti ve gider tıkanmaları konusunda kaliteli ve garantili hizmet vermekteyiz. Bizlere her an ulaşabilmeniz için internet sayfamızdaki telefon numaralarından veya çevrimiçi görüşme olanağını sunmaktayız. Sizlere tesisat ile ilgili tüm problemlerinize bilgi verecek olan arkadaşlarımız su kaçağı tespiti için gerekli olan tüm müdahaleleri itina ile yapacaktır. Gerek görülmesi halinde kaçağın olduğu yer noktasal olarak belirlendiği için o kısım açılabilir. Ve böylece tüm tesisatı değil, sadece arızanın meydana geldiği yer açılarak hem size artı bir yük getirilmemiş olur, hem de gereksiz yere zaman sarfiyatı yapmayız.

 

Mamak'da Su Tesisatında Kaçak Nasıl Bulunur?

Sorusuna verilen akustik ses teknolojisine sahip cihazların yanı sıra mamak kameralı su kaçağı bulma cihazları ile de kısa sürede su tesisatlarındaki kaçaklar tespit edilebilir. Burada işlem tıpkı ses teknolojisinde olduğu gibi olmakla beraber, tesisata kamera özellikli cihazlar gönderilerek de bu arızaları bulmak mümkündür. Kameralı su kaçağı bulma yöntemi yeni ve yaygın olarak kullanılması yine pis su ve temiz su borusu kaçak yerlerinin tespitinde tercih edilen yöntemlerin başındadır. Su kaçakları büyük kapasiteli iş yerlerinde veya insanların yoğun olarak kullandıkları mekânlarda, kuruluşlarda, okullarda meydana gelmesi halinde uzun zaman fark edilmezse o mekânın sahiplerine büyük miktarda kabarık faturalar gelebilir.

Belki de yıllar boyunca bu Mamak kaçakları tespit edilmemiş olduğu da görülmüştür. Günümüzde su ile çalışan ve su enerjisine bağımlı olan tesislerde tüm alt yapı sisteminin kusursuz olarak hizmet vermesi ve bunu da devamlı suretle sağlanması ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Kaliteli olarak yapılmayan bu sistemler ileriki yıllarda ek yerlerinden su sızıntısı yapmaya ve daha ileride de patlamaya yol açmaktadır. Kimi zaman fark edilmeyen bu durum bir zaman sonra farklı bölgeden sızan su veya patlak veren su ile kendini belli etmektedir.

Düşen basınç veya depo kullanılıyorsa her gün eksilen su miktarı bize Mamak Su kaçağı tespiti yapmamızda faydalı olacaktır. Bio Tesisat olarak sizlere her türlü su kaçağı tespiti ve gider tıkanmaları konusunda kaliteli ve garantili hizmet vermekteyiz. Bizlere her an ulaşabilmeniz için internet sayfamızdaki telefon numaralarından veya çevrimiçi görüşme olanağını sunmaktayız. Sizlere tesisat ile ilgili tüm problemlerinize bilgi verecek olan arkadaşlarımız su kaçağı tespiti için gerekli olan tüm müdahaleleri itina ile yapacaktır. Gerek görülmesi halinde kaçağın olduğu yer noktasal olarak belirlendiği için o kısım açılabilir. Ve böylece tüm tesisatı değil, sadece arızanın meydana geldiği yer açılarak hem size artı bir yük getirilmemiş olur, hem de gereksiz yere zaman sarfiyatı yapmayız. 

Etimesgut'da Su Tesisatında Kaçak Nasıl Bulunur?

Sorusuna verilen akustik ses teknolojisine sahip cihazların yanı sıra Etimesgut kameralı su kaçağı bulma cihazları ile de kısa sürede su tesisatlarındaki kaçaklar tespit edilebilir. Burada işlem tıpkı ses teknolojisinde olduğu gibi olmakla beraber, tesisata kamera özellikli cihazlar gönderilerek de bu arızaları bulmak mümkündür. Kameralı su kaçağı bulma yöntemi yeni ve yaygın olarak kullanılması yine pis su ve temiz su borusu kaçak yerlerinin tespitinde tercih edilen yöntemlerin başındadır. Su kaçakları büyük kapasiteli iş yerlerinde veya insanların yoğun olarak kullandıkları mekânlarda, kuruluşlarda, okullarda meydana gelmesi halinde uzun zaman fark edilmezse o mekânın sahiplerine büyük miktarda kabarık faturalar gelebilir.

Belki de yıllar boyunca bu Etimesgut kaçakları tespit edilmemiş olduğu da görülmüştür. Günümüzde su ile çalışan ve su enerjisine bağımlı olan tesislerde tüm alt yapı sisteminin kusursuz olarak hizmet vermesi ve bunu da devamlı suretle sağlanması ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Kaliteli olarak yapılmayan bu sistemler ileriki yıllarda ek yerlerinden su sızıntısı yapmaya ve daha ileride de patlamaya yol açmaktadır. Kimi zaman fark edilmeyen bu durum bir zaman sonra farklı bölgeden sızan su veya patlak veren su ile kendini belli etmektedir.

Düşen basınç veya depo kullanılıyorsa her gün eksilen su miktarı bize Etimesgut Su kaçağı tespiti yapmamızda faydalı olacaktır. Bio Tesisat olarak sizlere her türlü su kaçağı tespiti ve gider tıkanmaları konusunda kaliteli ve garantili hizmet vermekteyiz. Bizlere her an ulaşabilmeniz için internet sayfamızdaki telefon numaralarından veya çevrimiçi görüşme olanağını sunmaktayız. Sizlere tesisat ile ilgili tüm problemlerinize bilgi verecek olan arkadaşlarımız su kaçağı tespiti için gerekli olan tüm müdahaleleri itina ile yapacaktır. Gerek görülmesi halinde kaçağın olduğu yer noktasal olarak belirlendiği için o kısım açılabilir. Ve böylece tüm tesisatı değil, sadece arızanın meydana geldiği yer açılarak hem size artı bir yük getirilmemiş olur, hem de gereksiz yere zaman sarfiyatı yapmayız.

 Tespit Tesisat Logo

Ankara Görüntülü Su Kaçağı Tespiti

Su tesisat borularında meydana gelen kaçakları Ankara görüntülü su kaçağı tespiti cihazlarıyla bulduktan sonra sadece o bölgenin tamiratını yapıyoruz. Onarım maliyetleri sizi yoruyorsa firmamızdan kameralı su kaçağı tespit ekibini çağırıp hizmet alabilirsiniz. Su kaçağını profesyonel anlamda tespit edip tamiratını garantili bir şekilde yapmaktadır. Her türlü donanıma sahip ekiplerimiz Ankara`nın bütün semtlerine hizmet vermektedir. Cihazla tespit edilen kaçaklar doğru ve masrafınızı minimum maliyete düşürür. Evinizin her tarafı kırılacağına sadece sızıntı yapan yerin kırılması en akıllıca çözümdür. Kalorifer tesisat kaçaklarında ve kombi su kaçaklarında kimyasal kaçak sıvısı ile kaçağa son veriyoruz. Evde su kaçağı var sıkıntısından sizleri kurtarıyoruz.

  • Dairenizde bütün musluklar kapalıyken sayaç dönüyorsa bilin ki temiz su kaçağı vardır.
  • Dairenizde ara ara su kaçağı meydana geliyorsa bu gider borularında kaçak olduğuna işarettir.
  • Kombinin suyu devamlı eksiliyor ve duvarlarda rutubet parkelerde şişme yapıyorsa kalorifer borularında ufak bir sızıntı var demektir. Eğer kombi suyu 2 veya 3 saatte tamamen boşalırsa cihaz yardımı ile kaçağın noktasal yeri tespit edilir. 4 saat üzerinde bir düşüş varsa kimyasal ile hiçbir yer kırılmadan probleminizi çözebiliriz.
  • Alt katın tavanında sarartı var ve arada bir damla düşüyorsa sıcak su tesisat borularında kaçak olabilir.
  • Yalnız su kullanımında alt kata su sızdırıyorsa atık su gider borularında bir kaçak meydana gelmiş olabilir.
  • Tavanda bulunan elektrik lambalarının oralardan su sızdırması varsa üst katınızda şebeke suyu kaçağı olabilir.

Tamir yapılan bölgeye garanti veriyoruz. Su sızıntısı olan evlere basınç düşürücü regülatörü takılmasını öneriyoruz. Geceleri yükselen sudaki basınç değeri plastik boru ek yerlerinden patlama yapıp evinizde su sızıntısına sebep olabilir. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz su sayacının olduğu bölgeye su basınç düşürücü vana takılmalıdır.

Kırmadan su kaçak bulma hizmetimiz ile su sızıntısını buluyoruz. Özel makinelerimiz ile suyun sızıntı yaptığı tam noktayı buluyor ve onarımını yapıyoruz. Kameralı su kaçak tespit işlemimiz ve kırmadan su kaçak tespit işlemimiz bulunmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti

Ankara su kaçağı bulma servisi bilinmeyen kaçakları yerini su kaçak arama makinesi ile kesin olarak tespit ediyor. Evinizde veya iş yerinizde meydana gelen su kaçaklarını dert etmeyin bize ulaşın kırmadan noktasal su kaçak tespiti yapalım.
Kalorifer tesisatlarında meydana gelen su kaçakları teknolojinin ilerlemesi sonucu hiç kırmadan kimyasal ilaç yardımı ile kapatılmaktadır. Yapmanız gereken kombinin su basıncını kontrol ederek 2 bar seviyesine ayarlamak. Ortalama su basıncı kombi aktif veya pasif durumdayken bu seviyede sabit kalmıyorsa kalorifer borularında kaçak var demektir. Bu şikayetle arayan müşterilerimizin sorunlarını öncelikle kaçağın kimyasala uygun olup olmadığı kontrol edilerek karar veriliyor. Eğer sızıntı yapan yer çok büyükse kimyasal ilaçla kapatılamaz. Yaptığımız su kaçağı testleri sonucunda kaçak küçük bir sızıntı yapıyorsa etrafı kırmaya gerek kalmadan kimyasal ilaçla kapatıyoruz.

Ankara Su Sızıntısı Tespiti

Belirlenen ıslak yüzey üzerinde su sızıntısı arama çalışmaları oldukça kolay bir yöntemle bulunabilmektedir. Çok derinde bulunan bir su sızıntısının bulunması meşakkatli bir iş olsa da  kamerayla çalışan usta tarafından tespiti çok zaman almaz. Sadece su sızıntıları üzerine tecrübe edinmiş bir ustanın kaçağı yakalamak için birden farklı yöntemle yaptığı tüm çalışmalarının adına Ankara su sızıntısı tespiti denir.  Duvarın içinden giden su tesisat borularını görmediğiniz için ortaya çıkan patlağın haberini alt komşunuzun tavanından su damlamaya başladığında duyarsınız. Su boruları plastik yani pprc boruya dönüştüğünden beri su patlakları Ankara’da mükemmel artış göstermeye başladı. Bina inşaat aşamasındayken su tesisatına yapılmayan basınçlı testler yeni yapılan daireyi satın alan müşterinin kullanımından sonra ortaya çıkmaya başlıyor. İşine gereken hassasiyeti göstermeyen tesisatçılar toplu iş sözleşmelerinde işi alabilmek için tesisat işçilik fiyatlarını mümkün olan en düşük ücretlere çekebiliyorlar. İşi alan taşeron firma yada şahıslar Ankara piyasasından gelişi güzel ekip oluşturarak yapılan tesisatın kontrollerini bile yapmadan işi bitirebiliyorlar. Sadece inşaat zamanında değil yeni tadilat yaptıran müşterilerin başına da dairede kaçak problemi çıkabiliyor. Hiçbir sözleşme yapmadan konutun bütün işlerini bir dekorasyon firmasına veren müşteriler bütün işi bir ustanın yaptığına şahit olabilirler. Anlaştıkları tadilattan kendilerine daha fazla para kalsın diye her iş’den anlayan ustalar olur ya her işi o ustaya yaptırıp kar oranlarını daha fazla tutabiliyorlar. Tadilat yaptırırken en çok üstünde duracağınız konu su tesisatı olması gerekir. Siz banyonuzu daha güzel gösterecek fayans beğenirken çoktan tesisat boruları döşenmiş oluyor. Bu konuya en çok rastladığımız problemlerden bir örnek vermek istiyorum. Müşteri bütün tesisat borularını değiştirmek için ustayla anlaşıyor tesisatın üzeri kapandıktan 6 ay sonra müşteri su sızıntısı yüzünden bizi çağırıyor kaçağı bulduktan sonra karşılaştığımız manzara görünmeyen noktalarda ki eski tesisat boruları değişmemiş ve yavaş yavaş su sızdıran borular alt katın tavanında kararma yapmış. Yaşanılan bu sıkıntıları basite almayın ve unutmayın ki tesisat borularında tamir yapılırken üzerinde bulunan parke, seramik, dolap gibi bütün aksesuarlar kırılıp çıkarılıyor.

TESİSATTA BAKIM

 

Tesisat eviniz, iş yeriniz, oteller, hastaneler gibi her türlü yapıların içine döşenen gerekli olan elektrik, su gibi araçların döşenmesi işlemidir. Tesisat bir binada kullanılması zorunlu ihtiyaç olan her araç ve gerecin döşenmesi olarakta tanımlanabilir. Dolayısıyla hiç tesisatı olmayan bir yapıyı kullanmak imkânsız ve tesisatsız bir yapı eksiktir. Tesisat için kurulan her araç biraz risk yaratır. Doğru döşenmesi, kaliteli malzemeler kullanılması zorunludur.

 Tesisat döşerken yapılacak en küçük bir hata yapıya kalıcı hasar da verebilir yapıyı tamamen kullanılmaz hale de getirebilir. Tesisat döşemelerinde bu nedenle hem alınacak basit önlemler önemlidir hem de tesisat döşenirken işin uzmanlarıyla çalışıp masraftan kaçınmamak ve en kaliteli ürünlerle yapıyı donatmak zorunludur. En basit olarak bir elektrik tesisatı döşenmek zorunludur. Kullandığımız yer oda ve ya dar geçitlerde elektrik olmazsa gece gündüz fark etmeksizin tüm çalışmalarınız yarım kalacak ya da başlamayacaktır.

Eğer elektrik tesisatı döşediyseniz ve bunu kaliteli malzemelerle yapmadıysanız yaşayacağınız en küçük elektrik kaçağı ve ya yanlış bir uygulama evinizin, ofisinizin ve ya bulunduğunuz diğer mekânların yangınla yüzleşmesine şahit olursunuz. Bu nedenle tesisat konusunda ekstra özen gösterilmeli ve tesisat kontrollerini de bakımını da aksatmamalıyız. Tesisat işlemlerinde önemli olan bir diğer konu su kaçağı tespiti olmaktadır.

Binanızın genellikle tabanında meydana gelen su kaçağı kısa sürede engellenmezse binanızın temelinin zayıflamasına, aşınmasına ve sonunda yıkımına neden olur. Su kaçağı tespiti yapmanın önemini buradan anlayabiliriz. Bazen yapının duvarında beliren bir küflenme duvarın içinden geçen borulardan kaçak olduğunu gösterebilir. Bulunduğunuz binanız başka bina ile bitişik yapıdaysa sadece kendinizden değil bitişik bulunan diğer binadaki su kaçağından da sorumlusunuz demektir.

 Su kaçağı tespiti yapanlar tarafından uygulanacak basit bir uygulama sizin su kaçağınızı önleyecek ve binanızın eski sağlığına kavuşmasını sağlayacaktır. Bugün bu konuda artık daha bilinçli hareket ediyoruz ve kısa sürede önlem almaya çalışıyoruz. Teknolojinin daha ilerleyen hale gelmesiyle aldığımız önlemler ve uyguladığımız yöntemlerde daha az sürede ve daha uygun yapıla geldi. Bugün su kaçağı tespiti cihazlarla yapılıyor. Cihazla su kaçağı tespiti yapılıyor olması da sizlere avantajlar sağladı.

Bir su kaçağı tespiti yapılırken sorunu bulmak için yapıya daha fazla zarar veriliyordu. Duvarın içinden geçen bir borunun su kaçağı yaptığını düşünün ve suyun duvarın çok geniş bir alanında yayıldığını düşünün. Burada bulunana su kaçağının yerini tespit edebilmek için duvarı yıktırmak kaçınılmaz oluyordu. Su tespiti yapıldıktan ve sorun giderildikten sonra yeniden yapılan duvar ve tesisat temizliği de ayrıca masraf ve zaman demekti.

Bugün bu sorunlar daha kısa sürede çözülür hale geldi ve artık bir cihaz yardımıyla su kaçağının nereden kaynaklandığını anında tespit edebiliyoruz. Su kaçağının yapıldığı yeri tespit etmenin getirdiği avantaj kısa sürede yapılması ve direkt olarak sorunun bulunduğu yerde işlem yapılmasıdır.

Bu nedenle sizlerin eğer su tesisatında bir problem varsa, yapınızın herhangi bir yerinde suyun sızmasından kaynaklanan bir işaret almışsanız, fazla zaman harcamak ve masraf yapmadan çözmek istiyorsanız en uygun tesisatçıyı çağırmalı ve en kısa sürede çözülecek sorunun tekrar etmemesi içinde en uygun cihazlarla yapılmasını sağlamanız gerekir.

Hangi yapıyı yaptırıyorsanız yaptırın bu gibi problemlerin yaşanmasını istemiyorsanız gerekli tesisatı döşetmeniz sırasında kaliteli malzemeler kullanmanız sizlere sorunların yaşanmayacağının garantisini verir. Sağlığımız, zamanımız, ekonomik masraflarımızın az olması kaliteli bir hayat sürmemiz için en gerekli unsurlardır ve ihlali hiçte kolay çözülmeyen durumlara yol açar şimdiden önlem alalım.

 

Tesisatla ilgili yaşanan sorunlar:

su kaçağı, Ankara su kacagi bulma cihazi varmi, tesisat su kaçağı tespiti nasil yapilir, tesisatta kaçak bulma, su kaçagı milas, su kaçağı tespiti nasıl yapılır, su kaçağı tomografisi, su kaçağı yapan yerler, SU KAÇAK BULMA, su tesisat kaçağı bulma, su tesisatı arıza tespit Ankara , su tesisatı kaçak tespiti nasıl yapılır, yeraltı su kaçağı tespit cihazı, tuvalet kacagi bulma kamerali, tesisatta su kaçağı bulma cihazları, ürünleri, tesisattaki su kaçağı nasıl, tuvalet arıza tespit cihazı, akustik su kaçağı bulma, ankara kaçak su bulma cihazı numarası, ankara su kaçağı tespit cihazı kimde var, ankara su tesisat arıza cihazı, duvardaki su kaçağı bulma bolu, ev tesisatı kaçak bulma, Evde su kaçağı cihazla bulunurmu Ankara , gelişmiş su kaçağı bulma sistemleri satanlar, ankara su kaçağı tespiti, Ankara su kaçağı tespiti, Ankara  su kaçak cihazı numarası, KIRMADAN SU ARIZASI BULMAK, Ankara  su kaçak cihazı numarası, şahin su kacaklari, Setesıdatı kaçaksu bulmak sıstemvarmı, sohbet su kaçağı, zemindeki su kaçağı nasıl bulunur

{ankara|ANKARA|100.Yıl Mahallesi| 50.Yıl Mahallesi| Ahlatlıbel Mahallesi| Akarlar Mahallesi| Akpınar Mahallesi| Alacaatlı Mahallesi| Anıttepe Mahallesi| Arka Topraklık Mahallesi| Aşağı Dikmen Mahallesi| Aşağı İmrahor Mahallesi| Aşağı Öveçler Mahallesi| Aşıkpaşa Mahallesi| Ata Mahallesi| Aydınlar Mahallesi| Ayrancı Mahallesi| Aziziye Mahallesi| Bademlidere Mahallesi| Bağcılar Mahallesi| Bahçelievler Mahallesi| Balgat Mahallesi| Barbaros Mahallesi| Bayraktar Mahallesi| Beytepe Mahallesi| Birlik Mahallesi| Boztepe Mahallesi| Büyükesat Mahallesi| Cebeci Mahallesi| Cevizlidere Mahallesi| Cumhuriyet Mahallesi| Çamlıtepe Mahallesi| Çankaya Mahallesi| Çavuşlu Mahallesi| Çayyolu Mahallesi| Çiğdem Mahallesi| Çukurambar Mahallesi| Devlet Mahallesi| Dilekler Mahallesi| Dodurga Mahallesi| Doğuş Mahallesi| Ehlibeyt Mahallesi| Emek Mahallesi| Ertuğrulgazi Mahallesi| Erzurum Mahallesi| Esatoğlu Mahallesi| Eti Mahallesi| Evciler Mahallesi| Fakülteler Mahallesi| Fidanlık Mahallesi| Gaziosmanpaşa Mahallesi| Gökkuşağı Mahallesi| | Göktürk Mahallesi| Güvenevler Mahallesi| Güzeltepe Mahallesi| Harbiye Mahallesi| Hilal Mahallesi| Huzur Mahallesi| İleri Mahallesi| İlkadım Mahallesi| İlkbahar Mahallesi| İlker Mahallesi| İncesu Mahallesi| İşçi Blokları Mahallesi| Karahasanlı Mahallesi| Karapınar Mahallesi|  Karataş Mahallesi| Kavaklıdere Mahallesi| Kazım Özalp Mahallesi|  Keklik Pınarı Mahallesi| Kırkkonaklar Mahallesi|Kızılay Mahallesi| Kızılırmak Mahallesi| Kocatepe Mahallesi| Konutkent Mahallesi| Korkutreis Mahallesi| Koru Mahallesi| Kömürcü Mahallesi| Küçükesat Mahallesi| Kültür Mahallesi| Malazgirt Mahallesi| Maltepe Mahallesi| Mebusevleri Mahallesi| Meşrutiyet Mahallesi| Metin Akkuş Mahallesi| Metin Oktay Mahallesi| Mimar |inan Mahallesi| Muhsin Ertuğrul Mahallesi| Murat Mahallesi| Mustafa Kemal Mahallesi| Mutlukent Mahallesi| Mürsel Uluç Mahallesi| Naci Çakır Mahallesi| Namık Kemal Mahallesi| Nasuh Akar Mahallesi| Oğuzlar Mahallesi| Oran Mahallesi| Orta İmrahor Mahallsii| Osman Temiz Mahallesi| Ön Cebeci Mahallesi| Öveçler Mahallesi| Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi| Remzi Oğuz Arık Mahallesi| Sağlık Mahallesi| Sancak Mahallesi| Seyranbağları Mahallesi| Sokullu Mehmet Paşa Mahallesi| Söğütözü Mahallesi| Şehit Cengiz Karaca Mahallesi| Şehit Cevdet Özdemir Mahallesi| Tınaztepe Mahallesi| Tohumlar Mahallesi| Topraklık Mahallesi| Umut Mahallesi| Ankara|ANAKARA|Ümit Mahallesi| Üniversiteler Mahallesi| Yakupabdal Mahallesi| Yaşamkent Mahallesi| Yayla Mahallesi| Yeşilkent Mahallesi| Yıldızevler Mahallesi| Yukarı Bahçelievler Mahallesi| Yukarı Dikmen Mahallesi| Yukarı Öveçler Mahallesi| Yücetepe Mahallesi| Zafertepe Mahallesi}